MINI PRACOVNA MONTESSORI

Každý čtvrtek 9:00 – 11:00

 

Vaší průvodkyní bude Marcela Burešová,
zakladatelka Montessori klubíku v Jičíně, s 8 letou praxí v Montessori pedagogice.

 

Věk dětí: 1,5 - 3 roky s doprovodem i bez (dle individuální zralosti dětí)

Cena: 150,- za dopoledne, členové 120,-,
zvýhodněné předplatné na 10 vstupů za 1200,-

Kapacita: max. 5 dětí s doprovodem na 1 dopoledne

Přihlašování: sms na tel. 608 456 716 (Marcela) do 8 hod ráno daného dne

  1. pracovní oblečení (i náhradní, pracuje se také s vodou); malou svačinku a pití; přezůvky, 1 průkazovou fotografii dítěte (stačí obličeje a černobílou), trpělivost doprovázet dítě v jeho pracovním nadšení

 

Práce v prostředí Montessori umožňuje dítěti individuální rozvoj podle vlastních potřeb, dispozic a zájmů, zachovává vysokou míru sebeúcty dítěte a rozvíjí jeho sebeřízení přirozenou cestou. Skrze aktivity tzv. praktického života dítě autonomně pracuje na své jemné i hrubé motorice, na rozvoji koordinace oka a ruky. Také posiluje svoji sociální a emoční inteligenci a schopnost adaptace na pracovní prostředí i respektu vůči sobě i ostatním v dětské skupině. Přijďte vyzkoušet - jste srdečně zváni.

"Jak dítě pracuje v prostředí Montessori"

Metoda Italky Marie Montessori (1875 - 1952) je odpozorovaná z činnosti dětí v připraveném prostředí, proto velmi odpovídá přirozenosti dítěte. Zároveň je maximální měrou individualizovaná - dospělý dítě doprovází, pomáhá mu, ale činnost dítěte (kromě zastavení příp. destruktivní tendence) neřídí. Dítě si svoji práci vybírá, realizuje, ukončuje samo, volí si druh činnosti místo, čas i míru spolupráce s ostatními, dospělý pouze ukáže, jak se s něčím pracuje, pak se upozadí. Dítě není během práce ani chváleno, ani haněno, v ideálním případě je dospělým tiše pozorováno - malá hlučnost prostředí je dána také tišším hovorem dospělých, nebo mlčením, které dítě nevyruší. Slovních instrukcí má být minimum, jednoznačnou přednost má téměř bezeslovné a velmi pomalé předvedení pracovního materiálu. Radost z práce a vnitřní uspokojení dítěte a jeho seberozvoj jsou jedinou "odměnou" dítěti i dospělému průvodci. Dítě raného věku se učí velmi rychle, často si velmi přesně zapamatuje, jak pracovat, i hned napoprvé, ačkoliv to třeba neumí dostatečně dokonale hned napodobit. Práce Montessori je neustálou prací s chybou a dítě zlepšuje svoji činnost jejím prostým opakováním, proto je nutné, aby nebylo opravováno, ale aby mohlo sebe samo posunout z nedokonalé fáze provedení činnosti k fázi dokonalé právě mnohonásobným opakováním.

 

Kontakt

Mateřské centrum Kapička

17. listopadu 1074

506 01 Jičín

tel.:  777 095 997

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

facebook-tmavý 

Anketa

Miniaplikace

kapicka